Asretetherlogoعصر‌‌‌‌‌‌تتر

سوالات متداول

جواب سوال خود را پیدا نمی کنید؟با پشتیبانی مشتریان تماس بگیرید

contact-us
تتر چیست؟
تتر(Tether) با نماد اختصاری USDT رمزارز با پشتوانه دلار می‌باشد. نسبت هر واحد رمزارز تتر برابر با یک واحد دلار ایالات متحده آمریکاست از این رو به تتر "رمزارز با قیمت پایدار" یا Stable coin‌ گفته می‌شود. این رمزارز در واقع یک توکن با استانداردهایی مانند Trc20 و Erc20‌ می‌باشد. این استانداردها از شبکه بلاکچینی پشتیبان رمزارز نشات گرفته می‌شوند.
فناوری بلاکچین چیست؟
فناوری نگهداری داده و اطلاعات در قالب یک دفتر کل توزیع شده، که اطلاعات را به صورت رمزنگاری نگهداری می‌کند. فناوری بلاکچین، فناوری پشتیبان رمزارزهاست و اطلاعات تراکنش‌ها در یک شبکه بلاکچین ذخیره می‌شود. از جمله مهم ترین ویژگی‌های بلاکچین، ایمنی بسیار بالا در عین شفافیت می‌باشد.
رمزارز چیست؟
رمزارز(Cryptocurrency)، ارز دیجیتالی با مقبولیت استفاده کنندگان است که اطلاعات تراکنش‌های آن به صورت رمزنگاری بر روی شبکه بلاکچین پشتیبان ذخیره می‌شود. اولین و مهم‌ترین رمزارز، بیت کوین می‌باشد.
تفاوت تتر Trc20 با Erc20 چیست؟
تفاوت در شبکه پشتیبانی از تتر است. تتر Trc20 بر روی شبکه ترون و تتر Erc20 بر روی شبکه اتریوم می‌باشد.
آدرس کیف پول(ولت) رمزارزی چیست؟
هر کیف پول رمزارز به منظور واریز و برداشت از یک کلید یا شناسه عمومی استفاده می‌کند که به آن آدرس کیف پول گفته می‌شود. کاربران جهت انتقال پول لازم است آدرس کیف پول مقصد مربوط به آن رمزارز را در اختیار داشته‌باشند.
چگونه بفهمیم آدرس ولت تتر با استاندارد Trc20 داریم؟
اگر آدرس ولت موجود با حرف انگلیسی T شروع شود می‌توان گفت مربوط به تتر Trc20 است.
چرا تتر بخریم؟
تتر به عنوان یک رمزارز با پشتوانه دلار، مناسب برای فعالان و سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها و سایر بازارهای مالی، تجار و بازرگانان جهت پرداخت‌ها و نقل و انتقالات مالی، مسافران و گردشگران می‌باشد.
آیا امکان دارد تتر بلاک شود؟
با توجه به ماهیت تتر که کنترل آن در اختیار شرکت تتر می‌باشد، امکان بلاک شدن تتر در ولت وجود دارد. حال آن که این احتمال بسیار کم می‌باشد. به کاربران عصر تتر پیشنهاد می‌شود جهت انتقال تتر به صرافی‌های خارجی ابتدا تتر را به ولت‌های شخصی خود انتقال داده و سپس به صرافی خارجی انتقال دهند.
بهترین ولت‌های نگهداری تتر چیست؟
تراست ولت (Trust wallet) و اتمیک ولت (Atomic wallet) از بهترین ولت‌های نگهداری تتر می‌باشند.
عصر تتر از چه نوع تتری پشتیبانی می‌کند؟
در حال حاضر عصر تتر فقط از تتر Trc20‌ پشتیبانی می‌کند.
چرا عصر تتر احراز هویت کاربران خود را الزامی کرده‌است؟
عصر تتر به منظور جلوگیری از سوء استفاده‌های مالی و پولشویی مطابق قوانین کشور، احراز هویت را برای کاربران خود اجباری کرده‌است.
مسئولیت تخلف در هر حساب کاربری بر عهده چه کسی است؟
کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری مربوط به تراکنش‌های هر حساب کاربری بر عهده صاحب حساب کاربری می‌باشد. کاربران توجه داشته باشند حساب کاربری خود را در اختیار دیگران و افراد سودجو قرار ندهند.
اگر رمزعبور حساب کاربری خود را فراموش کردم چه کنم؟
کاربران عصر تتر می‌توانند در صورت فراموشی رمزعبور حساب کاربری خود از طریق گزینه " فراموشی رمز عبور" در صفحه ورود اقدام به تعیین رمزعبور جدید کنند.
در صورتیکه پیام ورود به حساب کاربری را دریافت کردم اما ورود توسط خودم نبود، چه کنم؟
در این شرایط کاربران باید در سریعترین زمان ممکن موضوع را با کارشناسان پشتیبانی عصر تتر در میان بگذارند.
کارمزد انتقال تتر چقدر است؟
شبکه بلاکچینی که از تتر پشتیبانی می‌کند در زمان انتقال تتر، مقداری کارمزد دریافت می‌کند، که بنا به شرایط شبکه متفاوت می‌باشد. مقدار کارمزد برداشت تتر را کاربران می‌توانند در صفحه برداشت مشاهده کنند.
منظور از هش تراکنش یا Tx-hash یا Tx-id‌ چیست؟
در هر تراکنش انتقال رمزارزی مانند انتقال تتر، شبکه هش تراکنش را به مانند کدپیگیری نقل و انتقال‌های بانکی ارائه می‌کند. کاربران می‌توانند بعد از انتقال تتر هش تراکنش را از کیف پول خود دریافت کنند.
چرا اولین برداشت تتر با تاخیر تایید می‌شود؟
مطابق قوانین پولی و مالی کشور، عصر تتر با دستور پلیس محترم فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) ملزم است، اولین برداشت تتر را با 72 ساعت تاخیر تایید کند.
کارمزد خرید و فروش تتر در عصر تتر چقدر است؟
کارمزد معاملات تتر در عصر تتر برابر 0.2 درصد می‌باشد.